Bartosz Wojciechowski

Dla Poznania

Jestem rodowitym poznaniakiem, mieszkańcem Osiedla Główna (okręg 3). Kandyduję do Rady Miasta Poznania, by wporwadzić nową jakość i energię! Czas odmłodzić i uporządkować nasze miasto!

Młodość i doświadczenie

Kim jestem

Mam 21 lat, studiuję mechatronikę na Politechnice Poznańskiej. Studia łączę z pracą i aktywnością społeczną

Doświadczenie

Od lat angażuję się wdziałalność społeczną – lokalnie i ogólnopolsko. Jestem Prezesem Stowarzyszenia Instytut Młodzieżowy.

Plan

Kandyduję, by wykorzystać swoje doświadczenie, wprowadzając do Rady Miasta energię, zaangażowanie i dbać o realizację ambitnych planów dla Poznania.

Odpowiedź na wyzwania naszych fyrtli

Główna to mój fyrtel – miejsce gdzie się wychowałem, gdzie mieszkam, gdzie chodzę na spacery z psem.

Chciałbym, aby na Głównej każdy znalazł coś dla siebie. Będę zabiegał o budowę boiska do siatkówki na naszym fyrtlu.

Czas najwyższy poprawić komunikację publiczną: tramwaj na Główną to perspektywa dalekosiężna, teraz kluczowe jest poprawienie rozkładu jazdy autobusów, tak aby jeżdziły w równomiernych odstępach czasu (teraz często 3 autobusy jadą jeden za drugim).

Plan zabetonowania skweru przy Rynku Wschodnim jest skandaliczny! Teren zielony, który służy mieszkańcom od ponad 40 lat nie może zostać zlikwidowany! Będę zabiegał by pilnie wstrzymać postępowanie sprzedaży działki i zmienić plany zagospodarowania przestrzennego.

Główna docelowo powinna być połączona ścieżką rowerową z ulicą Warszawską (wdłuż ulicy Krańcową. Zapewni to wygodny dojazd m.in. do Term Maltańskich.

Osiedle Zawady, Komandoria,Ostrów Tumski, Śródka

Więcej zieleni na Komandorii! Czas, by Komandoria, na wzór Wildy dostała szansę na rewitalizację. Możemy sprawić, że będzie to zielone, przyjazne miejsce odpowiadające na potrzeby każdego mieszkańca!

Pętla tramwajowa Zawady powinna zostać zazieleniona – potrzebne są nasadzenia drzew i krzewów, a także dobudowanie brakujących chodników.

Zawady, podobnie jak Osiedle Główna powinny mieć poprawioną komunikację autobusową. Miasto Poznań powinno ściślej współpracować z PKP, by inwestycja w Poznański Węzeł Kolejowy wreszcie się rozpoczęła, a pociągi miejsce zatrzymywały się na nowej stacji Poznań Zawady. Docelowo Zawady powinny zostać połączone ścieżką rowerową z Główną.

Ostrów Tumski i Śródka w ciągu ostatnich lat zmieniły się nie do poznania. Niestety przez pandemię, te oklice nieco ucichły. Organizując lokalne wydarzenia kulturalne możemy sprawić, by Śródka znowu ożyła!

Antoninek – Zieleniec – Kobylepole

Drobne inwestycje w elementy tzw. małej architektury: kosze na śmieci, ławki itp to pierwszy krok dla tego fyrtla. Ważne są też programy miejskiego wsparcia dla wymiany piecy na bardziej przyjazne środowisku.

Stare Miasto

Rozkopane Stare Miasto stało się niechlubnym symbolem Poznania. Remonty, które oczywiście są potrzebne nie mogą być realizowane w taki sposób. Tylko na remont Rynku wydano ponad 140 mln zł (początkowo planowano wydatek rzędu 54 mln zł), a prace, które zaczeły się w październiku 2021 i miały trwać dwa lata, wielokrotnie były przedłużane.

Z informacji “Poznańskiego Trójkąta Bermudzkiego” możemy się dowiedzieć, że podobne remonty za granicą trwały o wiele szybciej i były tańsze (Altmarkt Drezno – 18 miseięcy, koszt 51 mln zł, Stephanzplatz Wiedeń 9 miesięcy, 74 mln zł)

Pondato wielokrotnie media donosiły o niebezpiecznych sytuacjach wynikających z braku oznakowania i barierek. Zabrakło też płyt ułatwiających poruszanie się osób z niepełnosprawnościami.

Inwstycje, w szczególności tak wpływające na mieszkańców powinny być lepiej zaplanowane, a miasto powinno reagować na wszelkie problemy zgłaszane przez mieszkańców.

Chartowo

Łąki kwietne, kwietniki, zieleń niska – to dorbne inwestycje poprawiające małą retencję, zwiększające bioróznorodność. To także plan dla Chartowa!

Warszawskie – Pomet – Maltańskie

Wzdłuż ulicy Krańcowej należy koniecznie poprawić i uzupełnić chodniki, a docelowo wybudować ścieżkę rowerową łączącą Główną i Winogrady z Termami Maltańskimi.

Szczególnie nalezy poprawić chodnik i przejście dla pieszych w oklicy punktu pomocy osobom w kryzysie bezdomności. Błoto i brak przejścia to ogromne zaniedbanie!

Drobne inwestycje w elementy tzw. małej architektury: kosze na śmieci, ławki itp to pierwszy krok dla tego fyrtla. Ważne są też programy miejskiego wsparcia dla wymiany piecy na bardziej przyjazne środowisku.

Dla miasta

Zmieniajmy razem Poznań!

Już 7 kwietnia wybory! Zapraszam do oddania głosu – kandyduję z numerem 4 na liście Trzeciej Drogi – Polski 2050.

Głos na mnie mogą oddać mieszkańcy okręgu 3, czyli osiedli Główna, Warszawskie – Pomet – Maltańskie, Ostrów Tumski – Śródka – Zawady – Komandoria, Stare Miasto, Antoninek-Zieleniec -Kobylepole, Szczepankowo – Spławie Krzesinki.

Bartosz Wojciechowski

Jak oddać głos

Głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia może oddać każdy mieszkaniec. Nie jest istotne zameldowanie, a jedynie wpis w Centralnym Rejestrze Wyborców.

Informacje, gdzie możesz oddać głos można sprawdzić na stronie: https://www.gov.pl/web/gov/sprawdz-swoje-dane-w-centralnym-rejestrze-wyborcow2 i w mObywatelu.

Jeżeli chcesz oddać głos w Poznaniu, nie zwlekaj i już teraz zaktualizuj dane (rozpatrywanie wniosku może trwać kilka dni). Należy w tym celu przesłać stosowny wniosek do urzędu gminy – można to zrobić stacjonarnie lub przez E-PUAP. Szczegóły można znaleźć m.in. tutaj: https://www.poznan.pl/mim/info/news/wybory-samorzadowe-jak-zaglosowac-w-poznaniu,223651.html